Program do streamowania


polecane mikrofony
Sprawdź aktualne ceny!
polecane kamerki
Sprawdź aktualne ceny!

Wpadnij na streama na Twitchu lub YouTube i dołącz do naszej społeczności 🤝!

Gdy urośniemy w siłę 💪, pojawią się możliwości konkursów i giveaway’ów 🎁, z których możesz skorzystać i Ty 🏆! Zróbmy razem coś wielkiego🚀 !

Nie zapomnij o zostawieniu lajka na FB 👍 – Facebook Miodu1337

YouTube Live Logo
Sprawdź czy streamuje! 🙂

W przestrzeni internetowej istnieje kilka programów, które wykorzystywane są do udostępniania naszego dźwięku i obrazu innym użytkownikom internetu. Istnieją bezpłatne programy do streamowania, jak i płatne, które oferują więcej możliwości. Dobranie programu do streamowania jest bardzo ważne, ponieważ będziemy mieli z nim styczność każdego dnia, w którym będziemy rozpoczynali swojego streama. Poniżej znajduje się przegląd kilku z nich.

Program do streamowania – OBS: Open Broadcaster Software

  • Najpopularniejszym, darmowym programem do streamowania, używanym i przez streamerów malućkich, jak i przez tych największych jest OBS. Ze względu na model biznesowy open-source, który jest modelem darmowym, jak i szeroki wachlarz opcji wraz z dodatkowymi rozszerzeniami, OBS podbija serca streamerów i zachowuje pierwsze miejsce na podium wśród programów do streamowania. Ustawienia scen i przejść sprawdzają się aby uatrakcyjnić nasze transmisje. Można go pobrać z oficjalnej strony https://obsproject.com/
Logo OBS: Open Broadcaster Software
Open Broadcaster Software – Logo

Program do streamowania – XSplit

  • XSplit jest płatnym programem do streamowania. Wykupienie dożywotniego dostępu do programu, posiadającego wszystkie dostępne funkcje, kosztuje nas 200$, co jest ogromną sumą, zwłaszcza na początku naszej drogi „streamerskiej”. W przeciwieństwie do OBSa, XSplit posiada bardzo dobre wsparcie techniczne. Bardzo przydatną funkcją w programie do streamowania XSplit jest narzędzie VCam, które pozwala nam na usunięcie tła z naszej kamerki, bez potrzeby posiadania greenscreena.
XSplit VCam

Program do streamowania – Wirecast

  • Program do streamowania posiadający zaawansowane funkcje, takie jak możliwość złączenia kilku streamów w jeden. Wirecast posiada dziesiątki zaawansowanych opcji, o których możecie przeczytać na stronie głównej programu https://www.telestream.net/wirecast/overview.htm. Musimy zastanowić się, czy tak zaawansowane opcje będą przez nas wykorzystywane (zwłaszcza na początku) i czy jesteśmy w stanie wydać 699$ za program do streamowania w najbogatszej wersji. Średni pakiet kosztuje „tylko” 449$.
Wirecast – Profesjonalny program do streamowania i produkcji video.

Program do streamowania – vMix

  • Kolejny profesjonalny program do streamowania, który słono kosztuje. Posiada on wersję darmową, niestety jakość, w jakiej możemy streamować, nie jest zadowalająca (768×576). W wersji płatnej sytuacja wygląda całkiem inaczej, ponieważ możemy streamować w jakości 4K i posiadamy cały zakres dostępnych narzędzi i udogodnień, których całą listę znajdziecie na oficjalnej stronie produktu – https://www.vmix.com/purchase/ . Za najbardziej rozbudowaną wersję zapłacimy 1200$, uff…
vMix Live Production Software

Program do streamowania – Nvidia GeForce Experience

  • Posiadacze kart Nvidi mają możliwość nagrywania, jak i streamowania za pomocą dedykowanego oprogramowania ze stajni Nvidii. Niestety jesteśmy obdarowani mniejszą ilością możliwości modyfikowania i ulepszania naszego streama niż w przypadku OBS-a. Jeżeli posiadamy kartę graficzną od Nvidii i nie potrzebujemy „fajerwerków” na naszym streamie, to możemy rozważyć łatwe streamowanie i nagrywanie za pomocą oprogramowania GeForce Experience od Nvidii.
GeForce Experience

Jaki program do streamowania wybrać? – Podsumowanie

Rozpoczynając swoją przygodę ze streamowaniem, powinniśmy wybrać najpopularniejszy, a co ważniejsze – bezpłatny program do streamowania, którym jest OBS: Open Broadcaster Software. Posiada on szereg funkcji, które pomogą nam zarządzać streamem i panować nad jakością obrazu, co jest w zupełności wystarczające. Z biegiem czasu możemy rozważać zakup płatnego programu do streamowania, ale musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy realnie wykorzystamy funkcje, za które przyjdzie nam zapłacić spore pieniądze.

Po informacje jak ustawić OBS-a przejdź na Ustawienia OBS.

polecane mikrofony
Jakie są aktualne ceny? Sprawdź!
polecane kamerki
Jakie są aktualne ceny? Sprawdź!