Kamery internetowe do nagrywania

Kamera RED
Jaką kamerę do streamowania wybrać?

Wpadnij na streama na Twitchu lub YouTube i dołącz do naszej społeczności 🤝!

Gdy urośniemy w siłę 💪, pojawią się możliwości konkursów i giveaway’ów 🎁, z których możesz skorzystać i Ty 🏆! Zróbmy razem coś wielkiego🚀 !

Nie zapomnij o zostawieniu lajka na FB 👍 – Facebook Miodu1337

YouTube Live Logo
Sprawdź czy streamuje! 🙂

Posiadanie kamery internetowej do nagrywania i streamowania bardzo urozmaica transmisję i jest dodatkowym czynnikiem, który może zatrzymać u nas widza na dłużej. Widz utożsami nazwę kanału z naszym głos i wizerunkiem, przez co stream jest bardziej „realny”, a my budujemy swój wizerunek i markę. Poniżej możecie zobaczyć propozycje kamerek internetowych w danych przedziałach cenowych. Musimy jednak stale pamiętać, że nawet najlepsza kamera internetowa do nagrywania / streamowania, przy słabym oświetleniu, nie będzie spełniała naszych oczekiwań. Analogicznie z taniej kamerki, przy dobrym oświetleniu, możemy wyciągnąć akceptowalną jakość obrazu dla początkującego streamera.

Kamera internetowa do nagrywania do 100 zł

  • Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync HD – od 59 zł (SPRAWDŹ AKTUALNE CENY I OPINIE) – Aktualnie jedyna godna polecenia niskobudżetowa kamerka do streamowania o rozdzielczości 1280×720 i 30fps. Idealna podczas stawiania pierwszych kroków i ograniczonym budżecie.
Kamerka do streamowania Creative Live!
Kamerka do streamowania Creative Live! Cam Sync HD

Kamera do nagrywania – od 101 do 300 zł

  • Kamera internetowa Microsoft LifeCam HD-3000 (Sterowniki nie wspierają Windows 10) – od 108 zł (SPRAWDŹ AKTUALNE CENY I OPINIE) – Niskobudżetowa kamerka do streamowania, która nie posiada wsparcia sterowników w windowsie 10. Obsługuję rozdzielczości 1280×800, 1280×720 i posiada czterokrotny zoom.
Kamerka dla streamera Microsoft LifeCam HD-3000
Kamerka do streamowania Microsoft LifeCam HD-3000
  • Kamera internetowa Logitech B525 HD – od 152 zł (SPRAWDŹ AKTUALNE CENY I OPINIE) – Kamerka o rozdzielczości 1920×1080. Ma możliwość pełnego obrotu o 360 stopni.
Kamerka do streamów Logitech B525 HD
Kamerka do streamowania Logitech B525 HD
  • Kamera internetowa Logitech C920 HD Pro Webcam – od 245 zł (SPRAWDŹ AKTUALNE CENY I OPINIE) – Popularna kamera internetowa do nagrywania i streamowania używana przez wielu streamerów, oferująca bardzo dobrą jakość obrazu. Rozdzielczość do 1920×1080. Kompatybilna z systemem operacyjnym Windows, jak i Linux.
Kamerka polecana przez streamerów  Logitech C920 HD Pro Webcam
Kamera do streamowania Logitech C920 HD Pro Webcam

Kamera do nagrywania – 301 zł+

  • Kamera internetowa Logitech C922 Pro Stream Webcam – od 358 zł (SPRAWDŹ AKTUALNE CENY I OPINIE) – Kolejny model kamery do nagrywania i streamowania ze stajni Loigitecha. Logitech C922 Pro Stream, stworzony z myślą o streamerach, daje możliwość przesyłania obrazu w 60 klatkach na sekundę (W rozdzielczości 720p). Posiada oprogramowanie, które pozwala nam podmienić i dostosować tło naszego obrazu z kamerki bez green screena.
Profesjonalna kamerka do streamowania Logitech C922 Pro Stream
Kamerka do streamowania Logitech C922 Pro Stream
  • Kamera internetowa Razer Kiyo – od 385 zł (SPRAWDŹ AKTUALNE CENY I OPINIE) – Bardzo ciekawy „wynalazek” na rynku internetowych kamerek do nagrywania i streamowania. Kamera ta posiada wbudowanego ringa, który ma regulowaną moc oświetlenia. Może być to rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwość używania softobxów i innego rodzaju doświetleń w swoim pokoju. Kamerka posiada rozdzielczość 1920×1080 i możliwość streamowania w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 720p.
Kamerka do streamowania z oświetleniem Razer Kiyo
Kamerka do streamowania Razer Kiyo

Kamery internetowe do nagrywania i streamowania? – Podsumowanie

Praktycznie w każdym przedziale cenowym mamy możliwość wyboru z kilku internetowych kamer do nagrywania. Istnieje również możliwość użycia handycama, który łączymy z naszą karta do przechwytywania obrazu np. Avermedia. Jest to rozwiązanie kosztowniejsze, jednak jakość obrazu jaką otrzymamy, jest tego warta. Musimy pamiętać o najważniejszej rzeczy, czyli oświetleniu. Nawet kamera do nagrywana, która kosztuje 400 zł, nie dostarczy nam zadowalającej jakości obrazu, jeżeli odpowiednio nie oświetlimy naszej osoby.

Sprawdź mikrofony do nagrywania.